Ардчилсан намаас 2024 оны УИХ -ын сонгуульд нэр дэвшигчид.
 
Ангилал
Улс төр
Огноо
Унших
2 минут 26 секунд

Ардчилсан намаас 2024 оны УИХ -ын сонгуульд нэр дэвшигчид.

УИХ-ын сонгуулийн нэгдүгээр тойрог буюу Архангай, Өвөрхангай, Баянхонгор аймагт:

Дашдондог Ганбат

Оюунсайхан Алтангэрэл

Амгалан Адъяасүрэн

Пүрэвбаатар Мөнхтулга

Даваа Цогтбаатар

Сайнхүү Ганбаатар

Ганбат Хосбаяр

Дамдинсүрэн Жаргалсайхан

Энэбиш Болорчулуун

УИХ-ын сонгуулийн хоёрдугаар тойрог буюу Говь-Алтай, Завхан, Ховд, Увс аймагт:

Одон Цогтгэрэл

Бөхчулуун Пүрэвдорж

Очирбат Амгаланбаатар

Загдхүү Нарантуяа

Ширнэнбанди Адьшаа

Догсом Батцогт

Цогтоо Одонтунгалаг

Даймаа Батсайхан

Банзрагч Түвшин

Норов Тэгшбаяр

УИХ-ын сонгуулийн гуравдугаар тойрог буюу Баян-Өлгий аймагт:

Булан Бейсен

Шарив Жандос

Хузкей Дармен

УИХ-ын сонгуулийн дөрөвдүгээр тойрог буюу Булган, Хөвсгөл, Орхон аймагт:

Халтмаа Баттулга

Батбаяр Ариун-Эрдэнэ

Хаш-Эрдэнэ Эрдэнэбаатар

Жалбасүрэн Батзандан

Гунгаажав Цэрэндолгор

Гүншир Мөнгөнхуяг

Дорлиг Өсөхбаяр

Хайчаа Батсайхан

УИХ-ын сонгуулийн тавдугаар тойрог буюу Дархан-Уул, Сэлэнгэ, Төв аймагт:

Цэвэгдорж Туваан

Сангажав Баярцогт

Сүхбаатар Эрдэнэболд

Домбон Үүрийнтуяа

Далай Батбаяр

Нэмэхээ Одонгуа

Дондогдорж Эрдэнэбат

Дэрэм Эрдэнэсувд

Дуламсүрэн Доржпүрэв

Раднаа Батжаргал

УИХ-ын сонгуулийн зургадугаар тойрог буюу Дорнод, Сүхбаатар, Хэнтий аймагт:

Наянтай Ганибал

Сүхбаатар Төмөрхүү

Төрмөнх Пүрэвхатан

Шинэбаяр Бямбасүрэн

Дэмбэрэлваанчиг Балдан

Эрхэмбаатар Төмөрбаатар

Шагдар Батдэлгэр

УИХ-ын сонгуулийн долдугаар тойрог буюу Говьсүмбэр, Дорноговь, Дундговь, Өмнөгөвь аймагт:

Гомбо Ганбаатар

Рэнчинбямба Сэддорж

Равжих Эрдэнэбүрэн

Лувсанбямбаа Мөнхбаясгалан

Цагаанхүү Мөнхбат

Лувсандорж Одсэр

Насанбуян Энхбат

УИХ-ын сонгуулийн наймдугаар тойрог буюу Баянзүрх дүүрэгт:

Түмэндэлгэр Батцогт

Ганболд Болормаа

Майнбаяр Тулгат

Цагаан-Өвгөн Жадамбаа

Ганболд Ууганцэцэг

УИХ-ын сонгуулийн есдүгээр тойрог буюу Баянгол дүүрэгт:

Содномзундуй Эрдэнэ

Цэрэндулам Алтанцэцэг

Балдангомбо Баттулга

УИХ-ын сонгуулийн 10 дугаар тойрог буюу Сүхбаатар, Чингэлтэй дүүрэгт:

Чадраабал Өнөрбаяр

Ишжамц Мөнхжаргал

Хөххүү Болормаа

Даваасүрэн Бадарсан

Цэнд Баатархүү

Октябрь Баасанхүү

УИХ-ын сонгуулийн 11 дүгээр тойрог буюу Сонгинохайрхан дүүрэгт:

Норов Алтанхуяг

Жадамба Отгонбаяр

Нэмэхбаяр Амаржин

Цоггэрэл Уянга

Пүрэвдорж Галиндэв

УИХ-ын сонгуулийн 12 дугаар тойрог буюу Хан-Уул дүүрэгт:

Эрдэнэ-Очир Тамир

Чулуунбилэг Лодойсамбуу

Бямбаа Ариунболд

УИХ-ын сонгуулийн 13 дугаар тойрог буюу Багануур, Багахангай, Налайх дүүрэгт:

Дашзэвэг Алтанхуяг

Ганаа Цамбагарав

Намын жагсаалтаар нэр дэвшигчид:

Лувсанням Гантөмөр

Салдан Одонтуяа

Жамба Батсуурь

Саруулсайхан Цэнгүүн

Өлзийхүү Шижир

Жудаг Баярмаа

Жадамба Баясгалан

Доржзовд Энхтуяа

Хишигдэмбэрэл Тэмүүжин

Бадамдорж Пунсалмаа

Эрдэнэбилэг Одбаяр

Пүрэв Батчимэг

Ганбат Очирбат

Батбаяр Жаргалан

Амгаланбаатар Ганбаатар

Цэндсүрэн Мөнхтуяа

Контарбай Жандос

Даваасамбуу Оюунцэцэг

Ренчинням Амаржаргал

Хүрэлбаатар Оюунчулуун

Энхтөр Галбадрал

Лхагвасүрэн Нарантуяа

Пүрэв Нүрзэд

Наранчулуун Жавзанпагма

Энхтайван Энхпүрэв

Ринзаан Булгамаа

Буянаа Ган-Очир

Ишбадам Нарантуяа

Дорж Амартүвшин

Лхагва Болормаа

Цэнджав Чинбат

Дүгэржав Болорсүрэн

Мөнхжаргал Чимэддорж

Бат-Очир Ундраа

Батсуурь Баттөмөр

Дамчаа Хишгээ

Оросоо Чулуунбилэг

Лувсанцэрэн Отгонцэцэг

Доржрэнцэн Алтангэрэл

Батсүх Батзаяа

Нарангэрэл Оргил

Бадрах Цолмонбаяр

Сүхбаатар Юмэнхүү

Пушаа Алтан-Од

Бадрах Уянга

Баатар Болор-Эрдэнэ

Энхтөгс Сүндарь

Ушаандар Болдхүү

Асуудал Элбэгдорждоо байгаа юм биш!!!
 
Сант сумын Ардчилсан намын даргын амь насыг хохироосон харамсалтай хэрэг гарав
Сант сумын Ардчилсан намын даргын амь насыг хохироосон харамсалтай хэрэг гарав
Сэтгэгдэл (1)
Анхаар!
Та сэтгэгдэл бичихдээ хууль зүйн болон ёс суртахууныг баримтална уу. Ёс бус сэтгэгдлийг админ устгах эрхтэй. Мэдээний сэтгэгдэлд хариуцлага хүлээхгүй. !!!